Globalincentive.pl
2020-05-12 | kategoria:

Wkrótce na Sycylię turyści będą mogli polecieć, płacąc połowę ceny za bilet. Resztę mają zrekompensować turystom władze prowincji. Na ten cel  planują przeznaczyć 50 milionów euro.

Oczekuje się, że pomoże to przywrócić turystykę na wyspie po zakończeniu pandemii koronawirusa. Ponadto proponuje się opłacenie części rachunku za hotel na wyspie (co trzecią noc), biletów do muzeów i stanowisk archeologicznych.

Kupony rabatowe będą dostępne na Visit Sicily.


2020-05-12 | kategoria:

Bez dwóch zdań ostatnie tygodnie w cieniu pandemii zmieniły oblicze polskiego rynku turystycznego. Zupełnie też zmieniły się preferencje gości co do rezerwacji.

– Ewidentnie przewartościowaliśmy priorytety przy wyborze noclegu. Liczy się elastyczność oferty, rezerwujemy na krótsze terminy, a im mniejsze ryzyko finansowe w postaci przedpłaty, tym większa popularność miejsca – wyjaśnia Grzegorz Kołodziej, ekspert platformy rezerwacyjnej Noclegi.pl. Zamknięte restauracje hotelowe, wyłączenie z użytku takich atrakcji jak sauny, baseny czy siłownie, a także ob


2020-04-14 | kategoria:

Branża turystyczna liczy swoje straty. Światowa Organizacja Turystyczna przy ONZ (UNWTO) szacuje, że pandemia spowoduje spadek o około 440 milionów międzynarodowych przyjazdów turystów. Stanowi to 30% spadek wpływów z turystyki międzynarodowej.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, przemysł turystyczny straci około 450 miliardów USD w 2020 roku, a 75 milionów ludzi na całym świecie pozostanie bez pracy. Przy całej niepewności branża przygotowuje się na jedyną pewną perspektywę – zmianę. Niedługo będziemy świadkami


2020-03-31 | kategoria:

Trwają prace nad rządową tarczą antykryzysową. Znajdą się tam również zapisy dotyczące branży turystycznej. Zakładają one m.in. dłuższy czas na zwrot pieniędzy klientom albo zamienienie ich na voucher.

Zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną - informuje PAP.

Takie rozwiązania mają powstrzymać lawinoweczytaj więcej


2020-03-31 | kategoria:

Rząd przychylił się do przynajmniej niektórych postulatów branży turystycznej, które mają jej pomóc przetrwać epidemię koronawirusa. Jeden z zapisów tarczy antykryzysowej zakłada, że firma turystyczna będzie miała 180 dni na zwrot pieniędzy za niezrealizowany wyjazd.

- Firma turystyczna, która anulowała wyjazd, ma obowiązek wykonać zwrot w 14 dni. W ustawie wydłużamy ten termin do 180 i umożliwiamy nie tylko zwrot w gotów


obiekty (20) rynek (14) trendy (18) targi (17) catering (12) miejsce (13)

Jeśli masz interesujący materiał, informację, komunikat, którym chciałbyś podzielić się za pośrednictwem naszej platformy - napisz do nas.